THE FACT ABOUT SMEAR TESTI NEREDEN OGRENILIR THAT NO ONE IS SUGGESTING

The Fact About smear testi nereden ogrenilir That No One Is Suggesting

The Fact About smear testi nereden ogrenilir That No One Is Suggesting

Blog Article

Diyaframı tahriş eden rüptüre bir ektopik gebelikten kaynaklanan kanın neden olabileceği omuz veya boyun ağrısı,

dış gebelik tedavisi dış gebelik nasıl anlaşılır dış gebelik belirtileri ektobik gebelik PAYLAŞ

Dış gebeliğin nedeni kesim olarak bilinememektedir. Bazı durumlarda aşağıdaki sebepler, dış gebelik oluşumuna neden olabilir. Bu durumlar şunlardır;

Bu gibi belirtilerin meydana gelmesi genellikle normal olarak karşılanır. Belirtiler çOkay sık yaşandığı zaman anne adayları bu durumdan biraz daha fazla etkilenebilir.

Vakaların yaklaşık yüzde ninety eight’i tüplere yerleşir. Bunun dışında yumurtalık, karın zarı ve karın içindeki diğer organlarda da dış gebelik gelişebilir. Bu durumu yaşayan bir kadının tekrar dış gebelik geçirme riski yaklaşık yüzde 10-fifteen civarındadır. Her gebenin ilk kontrolünde gebelik kesesinin rahim içinde olup olmadığı kontrol edilir.

Dış gebeliğin belirli bir sebebi yoktur. Her kadının anatomik yapısı farklı olduğu için dış gebeliği tetikleyecek unsurlar da farklılık gösterir. Ancak kadınlarda dış gebeliğe neden olabilecek faktörler genel olarak şu şekildedir;

Chlamydia trachomatis, fallop tüplerinin tıkanmasına veya tıkanmasına neden olan çAlright yaygın bir enfeksiyondur. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar da döllenmiş yumurtanın taşınmasının bozulmasıyla doğrudan ilişkilidir.

Doktor bireyin hamile olduğunu doğrulamak için insan koryonik gonadotropin hormonu yani HCG kan testi yapılmasını isteyebilir. Bu hormonun seviyeleri hamilelikte artar.

Şiddetli kasık ağrısı ve kanama ile karşılaşılan kadınlarda dış gebelik şüphesinin kalkması için bhcg testinin yapılması şarttır.

İlk başta herhangi bir belirti göremeyebilirsiniz. Bununla birlikte, dış gebelik gelişen bazı kadınlar, hamileliğin olağan erken belirtilerine veya semptomlarına sahiptir.

Omuzda hissedilen ağrının sebebi genellikle diyaframın yırtılması sonucu dış gebelik kaynaklı iç kanamadır. Mide bulantısı ve kusma da yaşanabilir. İç kanama sebebiyle zayıflık, baş dönmesi ve bayılma gibi belirtiler gözlemlenebilir. Ancak bu belirtilerin düşük ya da pelvik inflamatuar hastalık gibi başka sağlık problemlerinin habercisi de olabileceği unutulmamalıdır.

Ektopik gebelik tedavisi, her kadının durumuna ve gebeliğin ilerlemesine bağlı olarak değişir. Tedavi seçenekleri ve süreci, bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından değerlendirilmeli ve kararlaştırılmalıdır.

seven haftalık dış gebelik belirtileri nelerdir? 7 haftalık dış gebelik belirtileri arasında en yaygını karın ağrısıdır. Keskin, kramp benzeri bir acı şeklinde kendini gösteren ağrı alt karın ya da pelvik bölgede hissedilir. Vajinal kanama da sıklıkla rastlanan bir belirtidir. Bu kanama hafif Detaylı Bilgi Burada leke şeklinde olabileceği gibi yoğun bir şekilde de gerçekleşebilir ve rengi kahverengiden kırmızıya kadar değişebilir.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Report this page